chirurgia stomatologiczna
Image

Chirurgia stomatologiczna to rozwojowa dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem operacyjnym w obrębie jamy ustnej oraz okolic przyległych. Kojarzona głównie z usuwaniem zębów mądrości, obecnie jest jednym z kluczowych elementów leczenia interdyscyplinarnego w stomatologii oferując szeroki wachlarz usług.

Leczenie chirurgiczne rozpoczyna się od wizyty konsultacyjnej, na której lekarz poznaje pacjenta, wykonuje odpowiednie badania oraz identyfikuje problem. Bardzo dużą uwagę poświęca wyjaśnieniu na czym będzie polegał zabieg, jak należy się do niego przygotować i jakie mogą wystąpić jego następstwa. Doświadczenie lekarzy oraz wyposażenie Tulidentu sprawiają, że zabiegi te odbywają sie bezboleśnie oraz z zachowaniem minimalnej inwazyjności.

Chirurdzy na co dzień współpracują ze wszystkimi lekarzami w gabinecie: stomatologami zachowawczymi, ortodontami, protetykiem.

Lekarz stomatologii zachowawczej jest często pierwszą osobą, która przeprowadza badanie pacjenta kierując go do chirurga stomatologa m.in. z powodu częściowo zatrzymanych zębów mądrości lub celem usunięcia zęba po weryfikacji i braku możliwości zaplanowania szczelnej oraz trwałej odbudowy. 

Również leczenie ortodontyczne często wymaga usunięcia zębów mądrości czy odsłonięcia zatrzymanych zębów celem sprowadzenia ich do łuku. W tym przypadku na jednej wizycie wykonywany jest zabieg odsłonięcia zęba, przyklejenia zaczepu oraz umocowania go do łuku ortodontycznego. Kolejnym przykładem współpracy chirurg-ortodonta są zabiegi kortykotomii, czyli przeprowadzenia odpowiednich nacięć w kości celem przyspieszenia leczenia. Zabieg ten potrafi skrócić noszenie aparatu stałego nawet o kilka miesięcy. 

Wreszcie implantologia- jako jedna z dziedzin chirurgii stomatologicznej- wymaga ścisłej współpracy z lekarzem protetyki stomatologicznej. Zaplanowanie odbudowy braków zębowych opartych na wszczepach stomatologicznych jest wyzwaniem interdyscyplinarnym.

poznaj nasz zespół
kontakt
  • gabinet@tulident.pl
  • ul.Godebskiego 2-4 lok. 2
    51-691 Wrocław
godziny otwarcia


pon. 8:00- 20:00
wt. 8:00- 20:00
śr. 8:00- 20:00
czw. 8:00- 20:00
pt. 8:00- 20:00
sob. 8:00- 14:00
niedz. zamknięte