implantologia
Image

Implantologia to jedna z najdynamiczniej rozwijających się dziedzin stomatologii. Pozwala na uzupełnienie braku jednego lub kilku zębów w planowy, bezpieczny i przewidywalny sposób. 

Leczenie implantologicze zaczyna się od konsultacji lekarza protetyka, który przedstawia wszystkie możliwości odbudowy braku zębowego, wspólnie z pacjentem ustalając plan leczenia. 

Następnie pacjent jest konsultowany i badany przez chirurga, który po dokładnej analizie m.in. badań radiologicznych przedstawia szczegółowy plan zabiegu. Czasem, w przypadku niewystarczającej ilości kości, planowane są zabiegi regeneracyjne (np. podniesienie dna zatoki szczękowej), po których następuje implantacja.

Zabieg wprowadzenia implantu zębowego jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. W przypadku wszczepienia pojedynczego implantu z reguły nie trwa on dłużej niż kilkanaście minut. 

Rozwiązaniem bardzo chwalonym przez pacjentów, którzy utracili wszystkie zęby, jest oparcie protezy na dwóch lub czterech implantach. Taki sposób zakotwienia kostnego znacznie poprawia komfort codziennego użytkowania protezy zębowej.

poznaj nasz zespół
kontakt
  • gabinet@tulident.pl
  • ul.Godebskiego 2-4 lok. 2
    51-691 Wrocław
godziny otwarcia


pon. 8:00- 20:00
wt. 8:00- 20:00
śr. 8:00- 20:00
czw. 8:00- 20:00
pt. 8:00- 20:00
sob. 9:00- 14:00
niedz. zamknięte