ortodoncja
Image

Ortodoncja to jedna z najprężniej rozwijających się w ostatních latach dziedzin stomatologii. Zajmuje się zarówno profilaktyką, jak i leczeniem wad zgryzu i wad szczękowo-twarzowych u dzieci i dorosłych. Nieprawidłowe ustawienie zębów oraz zaburzone relacje szczęki i żuchwy to nie tylko problem estetyki, ale również jedna z przyczyn trudności w żuciu lub mowie, zwiększonej podatności na choroby przyzębia, urazów i próchnicy zębów czy dolegliwości w stawie skroniowo- żuchwowym.

Aparaty ortodontyczne mogą być stosowane w każdym wieku. Różnią się od siebie w zależności od potrzeb leczniczych.
U dzieci są to najcześciej aparaty wyjmowane, akrylowe, wykonywane indywidualnie bądź też silikonowe trainery pełniące ważną rolę w reedukacji połykania, oddychania a także odzwyczajania od nieprawidłowych nawyków np. ssania palca, wargi czy policzka.
U młodzieży proponujemy już w większości aparaty stałe z możliwością wyboru zamków metalowych lub estetycznych.
To samo dotyczy pacjentów dorosłych, u których leczenie ortodontyczne jest często wstępem do planowanych uzupełnień protetycznych czy wszczepienia implantów.

Leczenie ortodontyczne pozwala na uzyskanie nie tylko ładnego uśmiechu, ale również harmonii tkanek otaczających i prawidłowej czynności całego narządu żucia.
Pacjentowi dodaje pewności siebie i sprawia, że jest korzystnie postrzegany przez inne osoby.

poznaj nasz zespół
kontakt
  • gabinet@tulident.pl
  • ul.Godebskiego 2-4 lok. 2
    51-691 Wrocław
godziny otwarcia


pon. 8:00- 20:00
wt. 8:00- 20:00
śr. 8:00- 20:00
czw. 8:00- 20:00
pt. 8:00- 20:00
sob. 9:00- 14:00
niedz. zamknięte