stomatologia zachowawcza
Image

Jest to dział stomatologii zajmujący się profilaktyką próchnicy zębów oraz leczeniem już powstałych ubytków próchnicowych. Leczenie przyczynia się nie tylko do uzyskania pięknego uśmiechu, ale wpływa także na utrzymanie zdrowia całego organizmu.

Leczenie ubytków próchnicowych polegające na usunięciu chorobowo zmienionych tkanek zęba i założeniu wypełnienia jest całkowicie bezbolesne dzięki zastosowaniu miejscowych środków znieczulających dobieranych indywidualnie do potrzeb pacjenta.

W naszym gabinecie korzystamy z najnowszych wypełnień światłoutwardzalnych, których szeroka gama kolorystyczna pozwala idealnie dobrać odcień tak, aby wypełnienie nie odróżniało się od naturalnej części zęba. Dzięki zdolnościom manualnym lekarzy możliwa jest perfekcyjna odbudowa zębów, zapewniająca im odpowiednią funkcjonalność i estetykę. Pacjenci maja także do wyboru możliwość odbudowy zębów poprzez założenie specjalnych wkładów (inlay) i nakładów (onlay) ceramicznych bądź kompozytowych wykonywanych w pracowni technicznej. Większe rekonstrukcje korony zęba wymagają czasem dodatkowego wzmocnienia wykonanego z włókna szklanego i osadzonego w kanale korzeniowym.

poznaj nasz zespół
kontakt
  • gabinet@tulident.pl
  • ul.Godebskiego 2-4 lok. 2
    51-691 Wrocław
godziny otwarcia


pon. 8:00- 20:00
wt. 8:00- 20:00
śr. 8:00- 20:00
czw. 8:00- 20:00
pt. 8:00- 20:00
sob. 9:00- 14:00
niedz. zamknięte